Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Авылны яшәтү - уртак бурычыбыз

Опубликовано: 06.08.2019

6 август көнне районыбызда ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры урынбасары, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов, республикабызның муниципаль берәмлекләр Советы Ассоциациясе Рәисе Әгъзам Гобәйдуллин катнашында авылларыбызның киләчәк язмышы турында сөйләшүгә һәм авыл халкының эшлекле активлыгын арттыруга багышланган зур форум узды.  Форумны уздыруда район мәгариф  бүлеге, педагоглар, укучылар да үз өлешен кертте.

6 августа в нашем районе прошел большой форум, посвященный обсуждению дальнейшей судьбы села и повышению деловой активности сельского населения, с участием Председателя Государственного совета РТ Фарида Мухаметшина, заместителя Премьер-министра РТ, министра сельского хозяйства и продовольствия Марата Ахметова, председателя Ассоциации муниципальных образований Республики Агзама Губайдуллина. Свой вклад в проведение форума внесли районный отдел образования, педагоги, учащиеся.