Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Республиканский конкурса «Культурный дневник школьника». «Укучының мәдәни көндәлеге» дигән республика бәйгесенә йомгак.

Опубликовано: 21.05.2019

Были подведены итоги Республиканского конкурса «Культурный дневник школьника». Участниками проекта стали учащиеся начальных классов. В течение учебного года они посетили много культурных мест. Из МБОУ- Баландышской ООШ  Гарипова Дина  стала победителем в номинации «Лучший культурный дневник школьника». 21 мая она участвовала на чествовании победителей в Татарском государственном театре кукол «Экият» в Казани.

«Укучының мәдәни көндәлеге» дигән республика бәйгесен
ә йомгак ясалды. Кулларына Мәдәни көндәлек алган укучылар мәдәният учреждениеләре оештырган төрле чараларга йөрү белән беррәттән, бәйгедә катнашу мөмкинлегенә дә ия булдылар. Әлеге проектта безнең мәктәпнен башлангыч класс  укучылары да актив катнашты. Уку елы дәвамында алар бик күп мәдәни урыннарда булдылар. «Иң яхшы мәдәни көндәлек» номинациясендә   безнен мәктәптән Гарипова Динә  җиңүче  булды. Ел дәвамында иң күп мәдәни чараларга йөрүче буларак ул 21 нче май көнне Казан шәһәренә, «Әкият»  курчак театрына  бүләкләү тантанасына барды. Динәне зур уңышы белән котлыйбыз!