Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

"Тукай безнең күңелләрдә" /"Тукай в наших сердцах”

Опубликовано: 24.04.2019

Тукай! Бу исем бик җылы булып безнең күңелләргә мәңгелеккә урнашкан. Гомер буе ул безнең йөрәк түребездә идеал булып саклана, сүнмәс йолдыз булып балкып тора. Безнең күңелләрдә туган илгә, туган халыкка, туган телгә мәхәббәт хисе әнә шулай Тукай исеме белән бергә туа.24 нче апрель көнне авыл китапханәчесе Нәҗипова М.Х. һәм Баландыш төп мәктәбе укытучылары Зәйнуллина Р.Х., Мингазова Л.М. белән берлектә "Тукай безнең күңелләрдә" дип исемләнгән әдәби кичә уздырылды.Г.Тукайның кыскача биографиясе белән таныштырылды. Укучылар арасында шагыйрьнең шигырьләрен сәнгатьле укучылар бәйгесе уздырылды. Кичә "Туган тел" җыры белән тәмамланды.

Тукай! Это имя навсегда запечатлено в наших сердцах. Все это время она держалась в идеале в нашем сердце, сияла неугасимой звездой. Так во имя Тукая рождается в наших сердцах любовь к Родине, к родному народу, к родному языку. 24 апреля заведующая сельской библиотекой Назипова М. Х., учителя Баландышской основной школы Зайнуллина Р.Х., Мингазова Л. М.  проводили литературный вечер" Тукай безнең күңелләрдә". Познакомили с краткой биографией Тукая. Среди учащихся был проведен конкурс чтецов стихов поэта. Завершилось мероприятие песней "Туган тел".