Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

“Минем шәҗәрәм”/ “Моя родословная”

Опубликовано: 19.03.2019

Гаилә элемтәләрен  ныгыту, рухи-әхлакый һәм гражданлык сыйфатларын формалаштыру, гаилә тарихы белән кызыксынуны үстерү, тарихи аң формалаштыру һәм патриотизм хисе тәрбияләү, архив материаллары белән эшләүгә, тарихи һәм туган якны өйрәнү, сәнгать әдәбиятын укуга тарту максатыннан Олы Мишә урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Минем шәҗәрәм» дип исемләнгән мәктәп тикшеренүләре конкурсы үткәрелде. Баландыш төп гомуми белем бирү мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Гыйләҗева Танчулпан "Минем гаиләм" номинациясендә 2 нче урынны алды. (җитәкчеләр: Гыйләҗева Э. Р. һәм Хасаншина Р. Ф.)

С целью укрепления семейных связей, формирование духовно-нравственных и гражданских качеств, развитие интереса к истории своей семьи, формирование исторического сознания и воспитание чувства патриотизма, приобщение к работе с архивными материалами, к чтению исторической и краеведческой, художественной литературы , на базе МБОУ – Большемешинской средней общеобразовательной школы был проведен  конкурс школьных исследований «Моя родословная». Ученица 6 класса Баландышской основной общеобразовательной школы Гилазова Танчулпан заняла 2 место в номинации « Моя семья в истории Родины». ( руководители: Гилазова Э.Р. и Хасаншина Р.Ф.)