Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Җәлил укулары/ Джалиловские чтения

Опубликовано: 22.11.2018

21 ноябрь көнне  Теләче мәктәбе  базаында Бөтендөнья татар конгрессы Татарстан Республикасы Мәдәният, Мәгариф һәм фән министрлыклары белән берлектә Халыкара «Җәлил укулары» әдәби бәйгесен оештырды. Әлеге чараны уздыруның максатлары булып Россия Федерациясе төбәкләрендә һәм чит илләрдә татар телен, мәдәниятен саклау һәм үстерү, М.Җәлилнен ижади мирасын популярлаштыру, бөек шагыйрьнең иҗатына кызыксынуны арттыру, яшь буынны патриотик рухта тәрбияләү, яшь талантларны ачыклау, аларга сәләтләрен күрсәтү өчен мөмкинлекләр тудыру. Конкурста Баландыш төп мәктәбенең укучылары да катнашты.

Конкурс на лучшее прочтение произведений героя Советского Союза Мусы Джалиля  прошёл 21  ноября на базе Тюлячинской СОШ.

Наши  конкурсанты,  ученики Баландышской основной школы Заббарова Ф., Ситдикова К., Мубаракшина Ч., Гилязиева  З., Галлямов М. и Шакирова А.  также  приняли участие в «Джалиловских чтениях». Участники продемонстрировали   артистизм  и вдохновенное прочтение  поэтических произведений  татарского поэта.