Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

День рождения РДШ./”Россия укучылар хәрәкәте”нең туган көне.

Опубликовано: 29.10.2018

Билгеле булганча, 2015 нче елның 29 нчы октябрендә Россия  президенты  Владимир Владимирович Путин Россия балалар хәрәкәтен булдыру турындагы Указга кул куя. 29 октябрь илебез буенча әлеге хәрәкәтнең туган көне буларак билгеләп үтелә. “Хәрәкәт” сүзе алга таба атлау, биеккә күтәрелү дигәнне аңлата «Россия укучылар хәрәкәте» – илне яхшы якка үзгәртергә теләүчеләр. Алар яңа проектлар ясый, профессияләрне популярлаштыра, волонтерлык эше белән дә шөгыльләнә.Аның төп максаты – үсеп килүче буынны тәрбияләү өлкәсендә дәүләт сәясәтен камилләштерү.“Россия укучылар хәрәкәте” дүрт юнәлеш - шәхси үсеш, гражданлык һәм патриот үсеш, актив граждан һәм информацион-медия теләктәшлектән  тора. Һәр юнәлеш өчен дә укучының актив булуы кирәк. Әлеге хәрәкәтнең эшчәнлеге баланың төрле яклы үсешен һәм аның мәнфәгатен кайгыртачак.

Росси́йское движе́ние шко́льников (РДШ) — общероссийская общественно-государственная детско-юношеская организация. Образована 29 октября 2015 года в соответствии с Указом Президента РФ № 536. Создана при Федеральном агентстве по делам молодёжи. Декларируемая цель — совершенствование государственной политики в области воспитания подрастающего поколения. Членство допускается с 8 лет и является добровольным.