Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Алтын көз бәйрәме./Осенний праздник.

Опубликовано: 19.10.2018

Табигать һәрвакыт үзгәреп тора. Ел фасыллары алмашынган саен табигать тә яңа киемнәрен кия. Менә хәзерге вакытта да, узенең алтын яфраклары белән, көз килеп җитте. Бу ел фасылы, башкаларыннан аеруча матур, урманнар, болыннар үзләренә генә хас бер төскә керәләр. Каеннар иң беренче булып яфракларын коя башлыйлар, ә инде аннан соң калган агачлар да, киемнәрен  алыштыралар. Дөнья шундый матур төсләргә күмелгән чакта,елмаймыйча булмый. Алтынсу төсләр һәрвакыт күңелләрне генә күтәреп тора Шуны истә тотып, бүген Баландыш төп мәктәбендә алтын көз бәйрәме үткәрелде.Көзге байлыктан төрле эшләнмәләр өстәленнән күзләр камаша.Ә башлангыч сыйныф укучылары көз темасын ачып  шигырьләр сөйләде, 8-9 сыйныф укучылары 2 командага бүленеп ярышты, 5-7 сыйныф укучылары концерт номерлары белән чыгыш ясады. Ахырдан  бәйрәм күмәк бию белән тәмамланды.

Осень – это самое загадочное время года. Она подкрадывается тихо и незаметно. Осеннее дуновение ветра и лёгкая прохлада окутывает землю. Это время года, словно художник, раскрашивает природу в яркие цвета. По этому поводу сегодня в  Баландышской основной школе проводилось мероприятие. В нём участвовали все учащиеся нашей школы. На празднике были песни, танцы , стихи, инсценировки и соревнование в виде КВН. А еще от стола из осенних поделок “не возможно было глаз отвесть”.