Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17

Новости школы Баландыш

Белем көне./День знаний.

Опубликовано: 01.09.2018

Менә тагын җәйләр узды һәм сагынып көтеп алган 1 – сентябрь – Белем бәйрәме килеп җитте. Бу көнне һәрберебез дулкынланып, шатланып каршы ала: беренче тапкыр мәктәпкә баручы да, өлкән сыйныфларда укучы да, әти-әниләр дә, укытучылар да. Балаларны да, өлкәннәрне дә шушы көтеп алынган ямьле бәйрәм белән тәбрикләргә Баландыш төп мәктәбенә мәртәбәле кунаклар килде. Теләче районы газетасы “Татмедиа” АҖ филиалы директоры-баш мөхәррир Л.Й.Хузин, Баландыш авылы җирле үзидарә җитәкчесе Йосыпов Р.М һәм авылыбызның эшмәкәре Мухаметшин Р.Ш. укучыларга җылы теләкләр, зур бүләкләр тапшырдылар. Бәйрәм белән!

День знаний давно стал символом добрых начинаний, новых открытий и смелых экспериментов. Это яркий и волнующий праздник, который дорог каждому из нас. 1 сентября — торжественный день для учащихся, учителей, родителей и прежде всего для первоклассников, для которых в этот день прозвенел первый в их жизни школьный звонок. Самые добрые пожелания первоклассники услышали от гостей нашей школы.