Адрес: 422098,РТ,Тюлячинский район, с. Баландыш, ул. Гагарина, д. 17
У нас учатся: 37 учащихся и 17 воспитанников
У нас учат: Учителей-14, воспитателей - 2

Новости школы Баландыш

Беслан фаҗигасе. Трагедия Беслана.

Опубликовано: 02.09.2017

Бүген , 2 нче сентябрь көнне,  Баландыш төп мәктәбенең  барлык классларында да Беслан фаҗигасенә багышланган тәрбия минутлары үткәрелде.Чараның максаты булып башкалар кайгысын уртаклашу,замана проблемаларына ияреп бару һәм укучыларда патриотлык хисләре  тәрбияләү тора.Дәресләр сценарийга нигезләнеп төзелгән презентацияләр  рәвешендә алып барылды. Әңгәмәләрдән соң, һәр бала мондый фаҗигаләр башка булмасын, кабатланмасын иде дигән фикердә  калды.

Сегодня во всех классах Баландышской основной школы  были проведены классные часы, посвященные  трагедии Беслана. Основными задачами этого мероприятия являются: сформировать у учащихся позицию нравственного и правового отрицания терроризма ,
 воспитывать чувства патриотизма, уважения к Отечеству.
В конце в память о жертвах теракта в Беслане была минута  молчания.