• Тетюшский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Беденьговская основная общеобразовательная школа» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422385, Республика Татарстан, Тетюшский район, с.Татарская Беденьга, ул.Вахитова, д.1
Телефон: +7(843)-735-05-27
E-Mail: Sbed.Tet@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Беденьговская ООШ"
Руководитель: Сайфутдинов Руслан Ришатович
У нас учатся: 23 обучающихся(17 учащихся и 6 воспитанников дошкольной группы)
У нас учат: 8 учителей и 1 воспитатель дошкольной группы

Беденьговская ООШ

РОДИТЕЛЯМ О ВПР! - Ата-аналарга ВПР турында

Опубликовано: 04.04.2019

Бөтенроссия тикшерү эшләре-төрле уку предметлары буенча контроль эшләр.

ВПР үткәрүнең максаты-мәктәпнең урнашу урынына, мәктәп статусына карамастан, Россиянең барлык төбәкләрендә дә укучыларның уку предметлары буенча әзерлек дәрәҗәсен билгеләү (мәсәлән: лицей, гимназия, Мәгариф үзәге, гомуми белем бирү мәктәбе).

Биремнәр һәм ВПР бәяләү критерийлары илнең барлык мәктәп укучылары өчен бердәм. Кыенлыклар дәрәҗәсе-база, ягъни махсус әзерлек таләп итми, мәктәпкә дәресләргә йөрү дә җитә.

ВПР мәктәп дәрәҗәсендә үткәрелә, бердән ике дәрескә кадәр дәвам итә.

ВПР  эшләрен тикшерү мәктәп укучылары эшләгән көнне гамәлгә ашырыла. Тикшерү нәтиҗәләре Бердәм мәгълүмат системасына кертелә, аның мәгълүматлары белән экспертлар эшли ала.

ВПР апрель аенда узачак.

ВПР Нәрсә бирәчәк

Ел саен тест үткәрү нәтиҗәсендә:

- ел дәвамында алынган белем күләмен һәм сыйфатын тикшерергә мөмкинлек бирәчәк

- мәктәп укучылары өчен чыгарылыш сыйныфларында гына түгел, ә бөтен уку процессы дәвамында системалы рәвештә шөгыльләнергә кирәклек тудырачак

- ата-аналарга укучының гомуми белем картинасын аңларга мөмкинлек бирәчәк

- региональ мәгариф системасын камилләштерергә ярдәм итәчәк

- илдә мәктәп укучыларын әзерләү дәрәҗәсенең тулы бер картинасын булдырачак.

Шунысын белү мөһим, ВПР нәтиҗәләре йогынты ясамыйлар:

- еллык бәяләү өчен

- икенче сыйныфка күчерү.

ВПРга ничек әзерләнү

- Бөтенроссия тикшерү эшләренең Иң авыр фәннәренә игътибар итәргә: рус теле, тарих, биология, география.

- үз баласының нәтиҗәләре белән кызыксынырга, булган проблемалар һәм әлеге проблемаларны бетерү буенча мәктәпнең планнары турында мәгълүмат алырга тырышырга

- кышның соңгы айларында ВПРга әзерлекне калдырмаска. Әгәр сез балалар белемнәренә ышанмыйсыз икән, ФИПИ сайтында ВПР демоверсиясен ачу яхшырак (http://www.fipi.ru/vpr) һәм заданияләр белән танышырга

- дөрес хезмәт һәм ял режимын үтәү укучыга физик һәм психологик яктан ВПРга әзерләнергә ярдәм итәчәк