• Тетюшский
  • Школы

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, с. Байрашево, ул. Джалиля, д. 22
Телефон: +7(843)-735-75-17
E-Mail: SBayrash.Tet@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Байрашевская ООШ"
Руководитель: Котдусова Гульназ Юнусовна

Новости МБОУ "Байрашевская ООШ"

Уңыш бәйрәме

Опубликовано: 25.10.2015

Көз көне мәктәптә Уңыш бәйрәмен уздыру матур гадәткә әйләнде.  Бүген  башлангыч сыйныф укучыларының түземсезлек белән көтеп алган  әлеге матур бәйрәме  үткәрелде.  Табигать материалларыннан эшләнгән “Табигать һәм фантазия” дип исемләнгән күргәзмә оештырылды. Зал көзге яфраклар, кәрзингә салынган җиләк-җимеш, яшелчәләр белән бизәлде.  1-4 сыйныф укучылары мәктәп коллективына һәм ата-аналарга зур бәйрәм ясады. Җыр-биюгә, нәфис сүзгә бай булан  кичә һәркемнең күңеленә хуш килде.  Бәйрәмнең икенче өлеше көзге уңыштан әзерләнгән чәй табыны артында дәвам итте.