филиал муниципального бюджетного общеобразовательного учреждения «Бураковская средняя общеобразовательная школа Спасского муниципального района Республики Татарстан в с. Каюки»/"Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Бураково урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесенең Көек авылындагы филиалы.

Адрес: 422854 РТ Спасский район с Каюки, ул. Молодежная, д. 31
Телефон: +7(843)-473-20-02
E-Mail: Okaum.Sps@tatar.ru
Короткое название: филиал МБОУ "Бураковская СОШ" в с.Каюки
Руководитель: Казакова Венера Гаруновна

Үз халкын данга күмгән татарлар» V Бөтенроссия фәнни – гамәли конференциясе

Опубликовано: 18.02.2020

18 февраля в гимназии №3 города Зеленодольска прошла V Всероссийская научно-практическая конференция "Татары, прославившие свой народ". Ученик 5 класса нашей школы Садрутдинов Рияз достойно представил свою творческую работу «Болгар җиренең данлыклы кешеләре» и был награждён дипломом победителя  III степени. Заместитель главного редактора газеты «Ватаным Татарстан» Ахметзянова Фания Кабировна подарила  победителям призы и книгу «100 лет газете «Ватаным Татарстан»./

18 февраль көнне  Яшел Үзән шәһәренең 3 нче гимназиясендә «Үз халкын данга күмгән татарлар» V Бөтенроссия фәнни – гамәли конференциясе үткәрелде. Ул күренекле татарлар тормышын, аларның иҗатын, мирасын тирәнтен өйрәнү һәм пропагандалау максаты белән, укучыларда халкыбыз белән горурлану хисе тудыру, әдәби иҗатка омтылыш тәрбияләү юнәлешендә уздырыла.

Бу конференциядә безнең мәктәпнең 5 сыйныф укучысы Садретдинов Рияз “Болгар җиренең данлыклы кешеләре” дигән иҗади эшен тәкъдим итте һәм III дәрәҗәдәге җиңүче дипломы белән бүләкләнде. “Ватаным Татарстан” газетасының баш  редактор урынбасры Әхмәтҗанова Фәния Кәбир кызы җиңүчеләргә “Ватаным Татарстанга – 100 ел” исемле китабын һәм башка бүләкләр тапшырды.