МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №15 с углубленным изучением отдельных предметов» Советского района г. Казани

Адрес: 420029, Республики Татарстан, г. Казань, ул. 8 Марта, д.10
Телефон: +7(843)-272-15-14, +7(843)-272-66-63
E-Mail: sch114@yandex.ru, s15.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №15"
Руководитель: Филатов Иван Александрович
Год основания учреждения: 1958
У нас учатся: 730 учащихся, из них 6 иностранных граждан. Язык обучения - русский

"Көз сылуы Сөмбелә"

Опубликовано: 15.10.2021

15 октябрь көнне мәктәбебездә "Көз сылуы Сөмбелә" бәйгесе үткәрелде.Бу бәйгедә 5 сыйныф укучылары катнашты. Кызлар үзләренең сүзгә тапкыр,  эшкә уңган, зирәк булуларын расладылар. Алар табышмакларга җаваплар эзләделәр, мәкальләрне дәвам иттеләр, үз куллары белән төрле композицияләр һәм чәчәк бәйләмнәре ясадылар. Содикова Севаро  әлеге бәйгенең "Иң җитез Сөмбелә" номинациясе җиңүчесе итеп билгеләнде. Ә "Көз сылуы Сөмбелә-2021" титулына Шәрәфетдинова Алия лаек булды. Төрле ярышлар, җыр-бию белән үрелеп барган бәйрәм һәркемнең күңеленә хуш килде.