Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Лицей - инженерный центр» Советского района г. Казани

Адрес: 420073, РТ, г. Казань, ул. Ад. Кутуя, д. 114
Телефон: +7(843)-272-70-61
E-Mail: ec-kzn@yandex.ru, licey.engineer@tatar.ru
Короткое название: МАОУ «Лицей - инженерный центр»
Руководитель: Хайрутдинова Венера Кашфиевна
Год основания учреждения: 2016
У нас учатся: 454 обучающихся, иностранных граждан 0
У нас учат: 71 педагогический сотрудник

Новости МАОУ "Лицей - инженерный центр"

ШИГЪРИЯТ БАКЧАСЫНДА КОНКУРСЫ

Опубликовано: 07.04.2024

«Шигърият бакчасында» исемле республикакүләм катнашу хокукы алган I шәhәр әдәби-иҗат бәйгесен йомгаклау тантанасы 05.04. көнне Казан шәhәренең Абдулла Алиш исемендәге 20 нче гимназиясендә узды. Чарага безнең укучыларыбыз Газизҗанова Азалия, Назмиева Мәдинә,

балалар бакчасыннан Усманов Рамазан да чакырылды. Аларга төрле дәрәҗәдәге Дипломнар hәм Рәхимә Арсланованың китаплары тапшырылды.

Китап сөюче, иҗатка тартылган, туган телен яраткан, хөрмәт иткән балалар булганда гына телебезнең, илебезнең киләчәге өметле булыр.