Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №90» Советского района г. Казани

Адрес: 420087, г. Казань, ул. Комарова, д. 12
Телефон: +7(843)-298-90-21
E-Mail: S90.kzn@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №90»
Руководитель: ио Шафеева Гузель Харисовна
У нас учатся: 922 ученика (в том числе 1 иностранный гражданин)

Новости гимназии №90

Татар моңы-2019

Опубликовано: 21.02.2019

21 февраль көнне гимназия күләмендә “Татар моңы-2019” бәйгесенең Гала – концерты узды.

Бәйгедә татар сыйныфлары укучылары белән беррәттән, рус төркемнәрендә укучылар, укытучылар коллективы да татар халык җырларын һәм татар композиторлары көйләренә язылган җырларны җырлады, халык уен коралларында уйнаучылар чыгыш ясады. Бәйгедә катнашкан Казан Филармониясе артистлары Айдар Габдинов һәм Айзат Габделмәрдановлар укучылар чыгышына югары бәя бирделәр, үзләре дә халкыбызның моңлы көйләрен һәм дәртле җырларын башкардылар.