МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №84 с углубленным изучением иностранных языков» Советского района г. Казани

Адрес: 420071, Республика Татарстан, г. Казань, ул. Мира, д.35А
Телефон: +7(843)-234-44-21
E-Mail: kznschool84@rambler.ru; S84.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №84"
Руководитель: Жадько Анжелика Анатольевна
Год основания учреждения: 1967
У нас учатся: 617 учеников (в том числе 5 иностранных граждан). Язык образования - русский

Новости МОУ "СОШ № 84"

Нәүрүз

Опубликовано: 19.03.2011

18 мартта мәктәптә "Нәүрүз" бәйрәме һәм "Нәүрүзбикә"  бәйгесе үтте. Бәйрәм бүләкләр җыюдан, татар халык җырлары һәм биюләре белән башланып китте.Аннан соң 7-8 нче сыйныф кызлары "Нәүрүзбикә"  бәйгесендә катнаштылар. "Мәктәп Нәүрүзбикәсе" исеменә 8А сыйныфы укучысы Юнусова Снежана лаек булды. Аны тәкъдим итү формасы кызыклы булды, Снежана матур җырлый, хуҗабикә һәм шәп тегә. "Иң тапкыр Нәүрүзбикә" исемен уку отличнигы, җырчы, милли җанлы кыз 7А сыйныы укучысы Усманова  Алия яулады. "Иң уңган Нәүрүзбикә" исеменә  8А сыйныфы укучысы  Зиннатуллина Алина лаек булды. Аның сәхнәдә үзен иркен тотуына, зыялылыгына. тавышының моңына барысы да сокландылар. "Иң талантлы Нәүрүзбикә" исеменә талантлы  рәссам 8Б сыйныфы укучысы  Гаптрахимова Гүзәл лаек булды.Гүзәл үзе шигырьәр дә яза икән әле. Бәйге бик күңелле үтте Аны әзерләүдә татар теле һәм әдәбияты укытучылары  Г.Р.Гайнетдинова, Г.И.Батманова, Г.К.Хәкимова күп көч түктеләр.Сәхнәне бизәргә рәсем укытучысы Р.А.Трибушинина булышты.

18 марта в школе проводился праздник "Науруз" и конкурс "Наурузбика". Праздник начался с представления праздника участниками татарского театрального коллектива, сопровождался песнями и плясками. Потом девочки 7-8 класса соревновались за звание "Наурузбика школы №84". Представляли визитку, домашнее задание- мои таланты. Соревновались  в умении плести косу и делать прическу, проверялись знания  творчества и жизни Г.Тукая, девочки дома готовили национальное блюдо, на конкурсе его предлогали. Звание "Наурузбика школы" завоевала ученица 8А класса Юнусова Снежана, в номинации "Самой талантливой "- Гаптрахимова Гузель 8Бкласс, "Самой находчивой"- Усманова  Алия 7А класс, "Самой способной" - Зиннатуллина Алина 8А класс.

Фоторепортаж:
Нөүрүз