Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Юлларда сак йөрик!

Опубликовано: 28.10.2015

Балаларны кечкенәдән үк юлда хәрәкәт итү кагыйдәләренә өйрәтү бик мөһим. Аларны моңа яшьтән үк өйрәтү яхшы. Шуңа күрә нәкъ менә кечкенә сыйныфларда ук алар юл хәрәкәте турындагы беренче мәгълүматларны алырга тиешләр.

Юл йөрү кагыйдәләре буенча безнең мәктәптә бик күп чаралар уздырыла. Бүген, 28 нче октябрь көнне, 1 нче В сыйныфы укучылары (кл.җитәкчесе Хазиева Л.Н.) юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча ачык чара үткәрделәр. Ул "Юл әлифбасы" дип аталды. Чара барышында укучылар  сорауларга  җаваплар бирделәр, шигыйрьләр сөйләделәр һәм җырладылар. Чарада юл иминлеге программаларын финанслау дирекциясенең Сарман районы буенча филиал җитәкчесе   Ситдыйкова Алсу Разиновна  катнашты. Ул балаларны юлда сак йөрергә, үз-үзеңне саклау кагыйдәләре белән таныштырды. Соңыннан Алсу Разиновна балаларга истәлеккә китаплар һәм караңгы вакытта йөргәндә яктылык кайтаручы стикерлар бүләк итте.