Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Казан шәһәренә сәяхәт

Опубликовано: 20.09.2011

Казан… Бу шәһәр безнең барыбызны да үзенә җәлеп итеп тора. Ничек кенә үзебезнең авылыбызны яратсак та, һаман да күңел шәһәргә тартыла. Күп укучыларның нәкъ шул Казан шәһәренә укырга  керәселәре килә дә инде.  Без - Сарман урта мәктәбенең чыгарылыш сыйныф укучылары. Теләгебез - яхшы гына БДИ ын биреп, Казанга укырга керү. Шуна күрә сыйныф җитәкчесебез Исмагилова Г.Т. Казанның  уку йортлары белән таныштыруны  оештырды.

11нчеләр иртәнге биштә юлга чыктылар. Без шундук уку йортларына юл тотттык. КАИ, КХТИ, КГЭУ һәм КЮИ МВД да безне яхшылап каршы алдылар, уку турында җентекләп сөйләделәр. Өстәвенә, бик туклыклы итеп ашаттылар да. Әле Казан урамнарында ял итеп йөрерлек вакыт та калды. Сәяхәтебез  барыбыз өчен дә файдалы булды. Уку йортларында булып, алар белән танышкач, укырга да укырга дигән уйлар белән мәктәбебезгә әйләнеп кайттык.
Чөнки хәзер төп максатыбыз - әйбәт укып, дәүләт экзаменнарын тапшырып, уку йортларына керү!

11а сыйныфы укучылары