Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Сабада чаңгы ярышлары

Опубликовано: 11.03.2014

16нчы февраль көнне без, 7сыйныф укучылары Ганиев Ильвир, Ризатдинов Эльмир,Тузеева Юлия, Зайнакова Алия, Алабуга шәһәренә чаңгы ярышына бардык. Ярыш  эстафета рәвешендә барды. Башта кызлар китте, аннары малайлар эстафета биреп ярыштык. Узышу тәмамлангач, барлык укучыларны Алабуга гимназиясенә бүләкләргә алып бардылар һәм мәктәпнең ашханәсендә ашаттылар. Эстафета буенча икенче урынга чыкканбыз ләбаса! Җиңгән комадаларны медаль, грамота һәм кубок белән тәбрикләделәр. Ярышлар бик кызыклы һәм оешкан төстә үттеләр.

Ә 7нче март көнне исә безнең җыелма команда Саба районына финалга барды.Тренерыбыз Фәрит Газимович та безнең кебек бу финалда җинүне теләде һәм биредә дә икенче урынга лаек булдык. Бу инде безнең өчен, мәктәп, районыбыз өчен зур күрсәткеч дип саныйм.

Ганиев Илвир, 7а сыйныфы укучысы