Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Чаңгы сезоны ачылды!

Опубликовано: 24.12.2013

17 нче декабрьда Сарман  «Старт»  базасында, чаңгы сезоны ачылуга багышланган ярыш уздырылды. Чаңгычылар төрле яшь төркемнәрендә  һәм төрле дистанцияләрдә көч сынаштылар.

Ярышны беренчеләрдән булып 2000 нче елгы һәм аннан да кечерәк кызлар төркеме  башлап җибәрде. Алар арасында икенче булып, мин, Тузеева Юлия килдем. Шушы яшь арасында, егетләрдән беренче булып Ризатдинов Эльмир килде.

1999-1998 елгы кызлар арасында, безнең    мәктәптән икенче - Нуруллина Альбина, өченче – Кубиева Илвиралар булды.

Ярыш кызганнан кыза барды. Безнең мәктәп укучылары сынатмадылар. 1997-1996нче елгы кызлар арасындагы бәйгедә икенче урынга – Гатауллина Рәвилә, ә егетләр арасында Мазитов Айрат икенче булып килде.

Барлык очколар саны буенча безнең  Сарман урта мәктәбе укучылары беренчелекне алды.

Ә 14нче - 15нче декабрьләрдә Бөгелмәдә чаңгы буенча уздырылган Республика ярышында, районнар арасында безнең мәктәп сынатмады – шулай юк беренче булды.

Менә шундый җитез безнең мәктәп укучылары! Аларга яңа елда да зур уңышлар теләп калабыз.

Тузеева Юлия, 7а сыйныфы укучысы