Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

"Ватан” фестивале

Опубликовано: 14.11.2013

Октябрь, ноябрь айларында ике елга бер була  торган «Ватан» республика яшьләр халык иҗаты фестиваленең сайлап алу турлары үтте. Башта зона турлары булып узды. Анда һәр катнашучы үзен видеога төшереп жюриларга җибәрергә тиеш иде. Миндә үз бәхетемне сынап карарга булдым. Әни белән киңәшләштек тә,  сәнгатьле сөйләм номинациясендә катнашырга булдык. Казанда ярыш  ике көн дәвам итте. Беренче көнне ярышның финал турында мин әкият сөйләдем. Икенче көнне финал туры булды, анда бәет белән чыгыш ясадым. Жюрида Миңгол Галиев, Илдар Кыямов һәм башка күренекле шәхесләр утырды. Беренче урынны алучылар Пирамида мәдәни күңел ачу үзәгендә катнашу хокукы алдылар. Миңа да бәхет елмайды, мин үз номинациямдә беренче урын алып, лауреат булдым.

Зиннатуллина Ләйсән,

6а сыйныфы укучысы