Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

МӘКТӘП УҢЫШЛАРЫ

Опубликовано: 26.09.2013

Көз  бик иртә килде. Шуның өчен бакчада көзге эшләр бик иртә башландылар.
     Тәрәзәгә тып та тып тамчы тама. Елак көннәр башланды. Инде кайчаннан бирле күкне болыт каплаган. Шушындый салкын көннәрнең берсендә 7, 8, 10 сыйныфлар чөгендер белән кишер алдылар. Быел уңышлар бик мул булды. Без аларны алып, чистартып, тапшырдык. Бөтен класслар да бик тырышып намус белән эшләделәр. Суык булуга карамастан, без бергәләшеп көнебезне күңелле итеп үткәрдек!

Баязитова Аида, 10б сыйныфы укучысы