Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Новости нашей школы

Президент грантлары фонды тарафыннан 5 ноябрьдән 5 декабрьгә кадәр инглиз теленнән республика күләм конкурс үткәрелде

Опубликовано: 17.12.2018

Президент грантлары фонды тарафыннан 5 ноябрьдән 5 декабрьгә кадәр инглиз теленнән республикакүләм конкурс үткәрелде. 100 җиңүчегә “Халыкара лингвистик лагерь”га (“Language-world”) түләүсез путевка вәгъдә ителгән иде. Конкурста Сарман урта мәктәбе укучылары актив катнашты.Беренче этапта аларинглиз телендә үзләре турында язма язарга һәм аны социаль челтәр битендә урнаштырырга, икенче этапта “Иң мөһим күнекмә” темасына видео-эссе төшерергә тиеш иде.Нәтиҗәдә, биремнәрне уңышлы башкарып чыккан укучыбыз - Ахкямов Адель Дамир улы - жинуче булды. Ул 22-30 декабрь көннәрен лингвистик лагерьда үткәрәчәк. Аның каникуллары күңелле һәм файдалы утәр дип ышанып калабыз. Киләчәктә аңа зур уңышлар телибез.

Инглиз теле укытучысы - Ханнанова Гүзәл язмасы.