Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Сармановская средняя общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423350, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Сарманово, ул. Ленина, д. 1Б/ Татарстан Республикасы, Сарман районы, Сарман авылы, Ленин урамы 1Б йорт
Телефон: +7(855)-592-51-96
E-Mail: SSOSH@yandex.ru S.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Сармановская СОШ"
Руководитель: Газимова Лилия Раисовна
У нас учатся: 500 (из них 7 иностранцев)

Безнең күңелләрдә син, Тукай!

Опубликовано: 26.04.2012

26 нчы апрель – бөек шагыйребез Габдулла Тукайның туган көне! Бу уңайдан безнең мәктәптә дә төрле чаралар үткәрелде.

5–6нчы сыйныф укучылары шигырь бәйрәме уздырдылар, ә 7–8нче сыйныфлар “Безнең күңелләрдә син,  Тукай !” исемле музыкаль–әдәби кичә оештырдылар. Кичәдә укучылар Г.Тукайның шигырләрен сөйләделәр, аның “Кәҗә белән сарык” (5а), “Бала белән күбәләк” (5б) әсәрләренә карата инсценировкалар күрсәттеләр. Үзләренең моңлы җырларын, дәртле биюләрен бүләк иттеләр. Кичәбез бик күңелле узды, һәркемнең күңелендә уңай тәэсир калдырды.

Г.Тукайның тормышы һәм иҗаты – халкыбыз тарихындагы үлемсез сәхифәләрнең берсе. Аның иҗаты мәңгелек!

Әхмәтова Чулпан, 7б сыйныфы