Адрес: 423371, РТ, Сармановский муниципальный район, с. Азалаково, ул. Зеленая, 8 / ТР, Сарман муниципаль районы, Азалак авылы, Зеленая урамы 8нче йорт
Телефон: +7(855)-594-80-58
E-Mail: azalak@yandex.ru / Sazal.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Азалаковская ООШ"
Руководитель: Гайнутдинов Фирдавис Магданурович
Год основания учреждения: 1971
У нас учатся: 29 учащихся и 6 воспитанников дошкольной группы
У нас учат: 9 учителей и 1 воспитатель дошкольной группы

новости школы

РАЗГОВОРЫ О ВАЖНОМ. ТЕМА: "ТАМ, ГДЕ РОССИЯ"

Опубликовано: 11.09.2023

РАЗГОВОРЫ О ВАЖНОМ. ТЕМА: «ТАМ, ГДЕ РОССИЯ». Россия – удивительная страна, самая большая по территории в мире, с уникальным природным и географическим достоянием. Принятие ценности красоты неповторимого природного наследия нашего Отечества и его сохранение являются особой чертой жителей нашей страны. Путешествуя с семьей или друзьями, мы расширяем свой кругозор, обогащаем свой опыт, получаем новые знания и впечатления, благодаря которым мы можем еще больше гордиться нашей страной. Наблюдения за природой являются важной частью формирования научной картины мира и эмоционального интеллекта обучающихся. Важно не только изучать, исследовать великое достояние нашей страны, но и беречь и ценить его. МӨҺИМ МӘСЬӘЛӘЛӘР ТУРЫНДА СӨЙЛӘШҮ. ТЕМА: "РОССИЯ КАЙДА?" Россия территориясе буенча дөньяда иң зур, табигый һәм географик байлыгы булган зур ил. Ватаныбызның кабатланмас табигый мирасын, матурлыгын кабул итү һәм аны саклау илебез халкының аерым бер үзенчәлеге булып тора. Гаиләбез яки дусларыбыз белән сәяхәт иткәндә, без үз күзаллауларыбызны киңәйтәбез, тәҗрибәбезне баетабыз, яңа белемнәр һәм тәэсирләр алабыз, шуның ярдәмендә без илебез белән тагын да горурлана алабыз. Табигатьне күзәтү-дөньяның фәнни картинасын һәм укучыларның эмоциональ интеллектын формалаштыруның мөһим өлеше. Илебезнең Бөек байлыгын өйрәнү, өйрәнү генә түгел, ә аны саклау һәм кадерләү дә мөһим. территория буенча дөньядагы иң зур, уникаль табигый һәм географик байлыгы белән. Ватаныбызның кабатланмас табигый мирасының матурлыгын кабул итү һәм аны саклау илебез халкының аерым бер үзенчәлеге булып тора. Гаиләбез яки дусларыбыз белән сәяхәт иткәндә, без үз күзаллауларыбызны киңәйтәбез, тәҗрибәбезне баетабыз, яңа белемнәр һәм тәэсирләр алабыз, шуның ярдәмендә без илебез белән тагын да горурлана алабыз. Табигатьне күзәтү-дөньяның фәнни картинасын һәм укучыларның эмоциональ интеллектын формалаштыруның мөһим өлеше. Илебезнең Бөек байлыгын өйрәнү, өйрәнү генә түгел, ә аны саклау һәм кадерләү дә мөһим.