Адрес: 423371, РТ, Сармановский муниципальный район, с. Азалаково, ул. Зеленая, 8 / ТР, Сарман муниципаль районы, Азалак авылы, Зеленая урамы 8нче йорт
Телефон: +7(855)-594-80-58
E-Mail: azalak@yandex.ru / Sazal.Sar@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Азалаковская ООШ"
Руководитель: Гайнутдинов Фирдавис Магданурович
Год основания учреждения: 1971
У нас учатся: 29 учащихся и 6 воспитанников дошкольной группы
У нас учат: 9 учителей и 1 воспитатель дошкольной группы

новости школы

Китапханәдә кунакта

Опубликовано: 10.06.2021

Китапханәдә кунакта.

Дөньяда китаптан башка яшәү мөмкин түгел. Без китаплар аша тормышны өйрәнәбез, белем алабыз. Чөнки аларда бик күп акыл хәзинәсе тупланган. Китап - белем чишмәсе, дигән халык.

Шуңа да балада китап укуга кызыксынуны нәни чагыннан ук тәрбияләргә кирәк. Азалак авылы китапханәчесе Раупова Ильмира,  шул асылны күз уңында тотып, бүген безне китап патшалыгына кунакка чакырды. Рәсемнәр ясадык, пазллар җыйдык, китаплар укыдык. Ильмира апалары татар язучыларының әкиятләре белән таныштырды, иң кызыклы урыннарын укып та күрсәтте. Китапханәче көләч йөзе, ягымлы карашы һәм тыныч тавышы белән балаларның игътибарын җәлеп итте, күңелләренә ачкыч тапты. Балалар әңгәмәне сулыш алырга да онытып, кызыксынып, игътибар белән тыңладылар. Китап белән дус булырга, аның битләрен ертмаска кирәклеген дә күңелләренә салып куйдылар.