муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Котлыйбыз!

Опубликовано: 05.10.2011

Укытучы

Җир йөзендә иң-иң матур теләкләрне,

Сорасалар, багышларга кемгә, дип.

Әсир иткән үзенә бик күп йөрәкләрне

Укытучым, дияр идем, башым иеп.

Мөгаллим- җир йөзендә иң гүзәл һөнәрләрнең берсе. Бу эшне теләсә кем башкара алмый. Мәктәптә эшләү өчен балаларны үзеңнекедәй якын күрергә, алар тормышы белән яши, кайгы- шатлыкларын уртаклаша белергә һәм, иң мөһиме, ныклы, төпле белемле булырга кирәк. Безнең мәктәптә шундый укытучылар балаларга белем бирәләр. Бүгенге көндә аларның авыр хезмәтен олылап, зурлап укучыларыбыз бәйрәм концерты оештырдылар. Шулай ук укучылар белән укытучылар арасында спорт ярышлары да үзды.

Хөрмәтле укытучыларыбыз! Сезне бәйрәмегез белән чын күңлебездән котлыйбыз.

Иң бәхетле кем, дип сорасалар,

Әйтер идем, сүзләремне гөлгә төреп:

Ул-Укытучы, елмайганда, каршысында

Үзеннән дә оста шәкертен күреп...