муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Җир йөзендә һөнәрләр күп

Опубликовано: 20.03.2014

Балачакны ташлап китәр чаклар

Сизелми дә үтеп китәчәк.

Балачаклар инде кире кайтмас:

Алда юллар сезне көтәчәк.

Алда юллар - кайсын сайларга?

Мең терле уй баштан үтәчәк.

Дөрес heнәp сайлаганда гына

Kөтәp сезне матур киләчәк.

Һөнәр сайлау – чыгарылыш сыйныф укучылары өчен иң мөһим һәм фикер алыша торган тема. Кая укырга барырга? Нинди һөнәрне сайларга?

Мәктәбебездә хезмәт тәрбиясе һәм һөнәри юнәлеш бирү айлыгы бара. Бүген 9 нчы сыйныф укучылары белән сыйныф җитәкчесе Халиуллина Руфия Рәис кызы "Җир йөзендә һөнәрләр күп" темасына ачык тәрбия дәресе үткәрде.

Яраткан һөнәреңне таба алу - үзе зур ачыш. Һөнәрләр бик күп. кайсын гына алсак та, аларның һәрберсе җәмгыятебез өчен бик кирәкле. Нинди генә чорда яшәсәк тә, без намуслы хезмәт кешеләре булып көн итәргә тиешбез.