муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Минем гаиләм-минем терәгем

Опубликовано: 13.02.2014

Гаилә ул- тормышның нигезе. Әти-әни аның тоткасы булса, балалар гаиләнең көзгесе. Әгәр тотка купмасын, ватылмасын дисәң ,  бер-береңне аңлап, хөрмәт итеп яшәргә кирәк. Гаилә ул- жылы учак. Гаилә  никадәр нык булса, аннан килгән жылылык шулкадәр көчле була. Әти-әни, әби-бабай - гаиләнен иң хөрмәтле  кешеләре.  Чөнки алар һәрвакыт безнең турында уйлап, борчылып яшиләр.

Бүген 2 нче сыйныф җитәкчесе Гарифуллина Дилә Гамил кызы "Минем гаиләм - минем терәгем" дип исемләнгән ачык тәрбия дәресе үткәрде.  Дәрестә укучыларның әти-әниләре дә катнаштылар һәм үз фикерләрен, теләкләрен җиткерделәр. Укучылар һәркайсы үз гаиләләре турында эшләгән презентацияләре белән таныштырдылар.