муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Кыш бабай призына татарча көрәш.

Опубликовано: 06.01.2014

Бүген мәктәбебездә 1998 нче елгы һәм аннан яшьрәк егетләр арасында  район күләмендә Кыш бабай призына татарча көрәш үткәрелде. Бәйгедә Симет, Эзмә, Арташ, Икшермә, Сатыш, Шытсу, Тимершык , Шыңар, Сабабаш, Саба мәктәпләре командалары катнашты. Җиңүчеләр грамота һәм акчалата бүләкләргә ия булдылар.

Үз үлчәүләрендә батыр калучылар:

25 кг.  Халиуллин Нияз (Саба)

28 кг. Мустафин Динар (Икшермә)

32 кг. Габдрахманов Инсаф (Сабабаш)

36 кг. Галимов Данис (Саба)

40 кг. Миннуллин Сәйдәш (Симет)

43 кг. Власов Аркадий (Икшермә)

46 кг. Хузин Фирнүс (Шытсу)

50 кг. Набиуллин Фәндүс (Шытсу)

55 кг. Тимерханов Аяз (Икшермә)

60 кг. Хөснуллин Рамил (Икшермә)

65 кг. Хамзин Алмаз (Эзмә)

70 кг. Шамилов Алмаз( Симет)

70 кг.нан югары Муллагалиев Ильяр (Симет)

Призлы урыннар алучы укучыларыбыз:

Миннуллин Фәнзил, Мубаракшин Инзиль - 2 нче урын, Мифтахов Данияр, Мифтахов Альмир - 3 нче урын. Җиңүчеләрне чын күңелебездән котлыйбыз. Киләчәктә ныклы  сәламәтлек, беләкләренә бетмәс көч, күңелләрендә җиңү дәрте сүрелмәвен телибез.