муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Исәнме "Кояшкай"

Опубликовано: 01.06.2011

Көтеп алынган җәйге каникуллар да килеп җитте!!!

Һәр яңа көн туу белән җир өстенә кояш үзенең якты нурларын сирпи кояш җылысына сөенеп җирдә яшел үлән үсә, гөлләр чәчәк ата, кошлар сайрый. Шундый таңнарның берсендә без балачак бәйрәменә җыелдык.

Аллага шөкер укуларны тамамлап башлангыч һәм бишенче сыйныф укучылары мәктәбебез янына урнашкан”Кояшкай”җәйге ял һәм сәламәтләндерү лагерена җыелдык.

1июнь балаларны яклау көненә багышланган “Мин –бала ,мин- кеше” әңгәмәсендә нәни дусларыбыз үзләренең хокуклары белән таныштылар. Үзләренең төрледән төрле фикерләрен җиткерделәр.. Төрле кызыклы уеннар белән үрелеп барган бу кичәбездән һәр бала да бик риза калды дип әйтәсе килә.