муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Көзге каникул

Опубликовано: 03.11.2010

3-10 нчы ноябрь, көннәрендә мәктәбебез җанлы тормыш белән яшәде. Түгәрәкләр үз расписанияләре буенча эшләделәр, укучылар, бигрәк тә башлангыч сыйныфлар, түгәрәкләр эшчәнлегендә актив катнаштылар.

Икшермәдә үткәрелгән шахмат лагерында безнең мәктәп укучылары да ял итеп кайттылар. I сменага 7 нче класс укучылары Нургалиев Фәнзил, Салихов Нияз, II сменага 8 класс укучысы Нуриев Илфат барды.

4,5 нче ноябрь көннәрендә 11 сыйныф укучылары рус теле һәм математика фәннәреннән үткәрелгән имтиханнарда катнаштылар.

3 ноябрь көнне  6 нчы класс укучылары бассейнга, 6 нчы ноябрь көнне 7 класс укучылары боз сараена экскурсиягә бардылар.

5 нче ноябрь көнне укучылар һәм укытучылар арасында волейбол ярышы булды. Киеренке уеннардан соң укытучылар командасы җиңүгә иреште.

9-10 нчы ноябрь көннәрендә олимпиадага әзерләнүче укучылар ТГГПУ галимнәре белән очрашуга бардылар, үзләренең белемнәрен баеттылар.

Каникул шаулап- гөрләп үтеп тә китте. Хәзер тырышып укырга, олимпиадаларга ныклап әзерләнәсе калды.