муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

"Шигырьне таны"

Опубликовано: 06.05.2011

Урам ташларыннан эзләмәгез,

Тукай баскан тулы эзләрне.

Йөрәкләрдә аны сез эзләгез

Йөрәкләрдә - Тукай эзләре.

Тукай елына багышланган класстан тыш чаралар дәвам итә. Бүген 8-10 нчы сыйныф укучылары Г.Тукай турында интерактив китап белән таныштылар.

5-7 нче сыйныф укучылары өчен татар теле һәм әдәбияты укытучысы Рәзифә Кыямовна  Г Тукай иҗатына , гомер юлына багышланган “Шигырьне таны” уены үткәрде. Укучылар бик актив катнаштылар, үзләренең белемнәрен күрсәттеләр.