муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Лагерьның өченче көне

Опубликовано: 03.06.2013

Кышын бездә яшиләр

Песнәкләр һәм чәүкәләр,

Күгәрченнәр, чыпчыклар,

Тагын башка кошчыклар.

Кыен була аларга

Кышын салкыннар җиткәч,

Ачыгалар, туңалар,

Ашарга җимнәр беткәч.

Җим сибәләр аларга,

Оя ясый балалар,

Шатланышып кошкайлар

Канатларын кагалар.

Бүген башлангыч сыйныфлар  укытучысы Хабибуллина М.М. лагерьда ял итүчеләр белән "Кошлар - табигать дуслары" дип исемләнгән викторина үткәрде.

Көннең икенче яртысында  очрашуга Югары Симет фельдшер-акушерлык пункты мөдире Муллагалиева И.Н. килде. Ул укучылар белән бөҗәкләр тешләгәндә, корт чакканда, суга батканда беренче ярдәм, гомумән, җәйге чорда сәламәтлеккә зыян китерредәй куркыныч факторлар турында әңгәмә корды.