муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

15 май-Гаилә көне

Опубликовано: 15.05.2013

Гаилә ул -йорт, анда безгә җылы һәм рәхәт. Татулыкта- көч һәм бәрәкәт, Гашыйк җаннар лаек хөрмәткә. Тату гаиләгезгә баш иям- Дәүләт эчендәге дәүләткә! Тормыш ал да гөл генә бармый. Һәр очракта да, бер –береңә юл куеп, түзем һәм сабыр булып яшәгез.Бердәм, тату гаиләдә генә бәхетле тормыш кичерергә, намуслы, мәрхәмәтле, эш сөючән балалар үстерергә мөмкин. Һәр гаилә- үзе бер серле сандык. Без, кешеләр, җиргә иҗат итәр, сөяр –сөелер, гаилә корып, тәрбияле балалар үстерер өчен туганбыз.

ГАИЛӘ-ул дөньяда яшәүче парларга бердәнбер, һич башка кабатланмый торган ышаныч, терәк урыны. Кош канаты- пар белән, ир канаты- яр белән.

Гаилә- ул җан тынычлыгы таба торган урын.

Гаилә- ул бик нык яраткан эшеңне эшләп арыганнан соң, йөрәгенә тынычлык, шифа бирә торган бик изге бер урын.

Гаилә- ул менә шушы дөнья мәшәкатьләреннән, борчуларыннан, дөнья тигезсезлеге, гаделсезлек, хәсрәтләнүләрдән ял итә торган урын.

Һәр гаилә - үзе бер ил бит ул,

Аның суы да бар, җире дә,

Анда һәрчак тыныч кына булмый,

Исеп китә кайчак җиле дә.

Һәр гаилә- үзе бер ил бит ул,

Анда туып үсә балалар

Илдә яхшы ата хуҗа булса,

Алар бар да кеше булалар.

Һәр гаиләгә телим изге теләк:

Акыл белән уйлап эшләгез,

Йөргән юлларыгыз туры булсын,

Борчуларсыз гына яшәгез.

Гаилә көне уңаеннан бүген мәктәбебездә 5-8 нче сыйныф укучылары һәм аларның әти-әниләре катнашында Гаилә бәйрәме үткәрелде. Бәйрәм җыр-моңга, күңелле һәм спорт уеннарына  бай булды. Һәркем күтәренке кәеф белән таралды.