муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Балалар китабы атналыгы

Опубликовано: 06.04.2011

Тормышта бәхетсез кеше булуга караганда, бәхетле кеше булу җиңелрәк. Кешене күрә алмауга караганда, ярату  җиңелрәк. Бары тик тырышлык күрсәтергә, сәламәт рух өчен көрәшергә, күңелдә гел яхшы уй- фикерләр генә сакларга кирәк.

Үз-үзеңне тәрбияләү, индивидуаль рухи тормыш китаптан башлана. Китап һәр баланың дустына, тәрбиячесенә һәм тирән акыллы укытучысына әйләнергә тиеш. һәр балада кечкенәдән үк, китапка мәхәббәт тәрбияләнмәсә, әгәр китап уку аның бөтен гомере буена рухи ихтыяҗга әйләнмәсә, үсмерлек елларында аның күңеле буш була, уйламаганда ул каяндыр килеп чыккан начарлык белән тула.

Шул максаттан, китапка мәхәббәт тәрбияләү йөзеннән мәктәп китапханәсе "Китап сөючеләр" атналыгын башлап җибәрбе.

Укучылар, атна дәвамында сезне түбәндәге чаралар көтә:

Вакыты

Чаралар

Җаваплы кеше

1

Атналыкны ачу

4.04.11.

Мәкальләр  буенча викторина

2

5.04.11.

“Син газетаны беләсеңме” викторина

3

4.04.11.

“Дәреслегең ни хәлдә укучым?” дәреслекләрнең тотылышы буенча рейд.

6.04.11.

“Һәр рәсемдә Тукай әкиятләре”- рәсем күргәзмәсе.

4

“Китапханәгә китап бүләк ит”  акция

6.04.11.

“Китап ярминкәсе”

5

8.04.11.

“Әдәбиятны беләсезме?”- китап күргәзмәсе.

6

“Тукай- милләтебез йөзек кашы” Г.Тукайның 125 еллыгы уңаеннан әдәби кичә. 3,5 кл укучылары катнашында.

7

11.04.11

“Беләге юан берне егар, белеме юан меңне “-интеллектуаль уен.

Йомгаклау