муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Спорт ярышларында җиңүчеләрне котлыйбыз!

Опубликовано: 19.01.2013

Бүген көрәшче егетләребез Кукмара районы Ятмас Дусай авылына "Гәрәй батыр" призына татар-башкорт көрәшенә бардылар. Үз үлчәү авырлыкларында 8 нче класс укучысы Миннуллин Фәнзил 1 нче урын, 7 нче класс укучысы Мубаракшин Инзил 2 нче урын алып кайттылар.

Шәмәрдәннең "Яшьлек" яшьләр үзәгендә 1996-1999 нчы елгы укучылар арасында  гер күтәрү ярышлары үткәрелде. Мәктәбебез укучылары да бу ярышларда актив катнаштылар. Үз үлчәү авырлыгында 11 нче класс укучылары Нуриев Делюс, Саубанов Айгиз 3 нче урын, 9 нчы класс укучысы Халиуллин Рәнис 2 нче урын алды.

Җиңүчеләрне чын күңелебездән котлыйбыз! Киләсе ярышларда да уңышлар теләп калабыз.