муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Хуш киләсең , Яңа ел!

Опубликовано: 31.12.2012

Кадерле бер кунак көткән кебек

Яңа елны көтә йөрәкләр.

Беләкләрдә яңа хезмәт дәрте

Күңелләрдә иң саф теләкләр.

30 нчы декабрь көнне 8-11 нче сыйныф укучыларының “Хуш киләсең, Яңа ел” бәйрәме булып узды. Укучылар барысы да бәйрәм кичәсенә тырышып әзерләнделәр: газеталар чыгардылар, үзенчәлекле концерт номерлары әзерләделәр.

Кыш бабай, Кар кызы, Яңа ел килү күренешен “Фольклор” түгәрәгенә йөрүче укучылар белән җитәкчеләре Гатауллина З.Р. әзерләде.

8 нче класс укучылары Америкада, 9 нчылар Испаниядә, 10 нчылар Һиндстанда, 11 нче класс укучылары Япониядә Яңа елны ничек каршылаганнарын сәхнәләштереп күрсәттеләр.

“Иң оригиналь маска” конкурсында да укучылар актив катнаштылар.

Бәйрәм кичәсе кичке биюләр белән төгәлләнде.