муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Верхнесиметская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422068, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Верхний Симет, ул. Советская, д. 30
Телефон: +7(843)-624-50-45
E-Mail: simetsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Верхнесиметская СОШ"
Руководитель: Гарифуллин Рафис Накипович

Габдулла Тукайны искә алу көне

Опубликовано: 26.04.2012

26 апрель көнне мәктәбебез укучылары Татар халкының бөек улы Габдулла Тукайның тууына  126 ел тулу уңаеннан  шигырь бәйрәме үткәрделәр. Алар Г.Тукайның төрле елларда иҗат иткән шигырьләрен сөйләделәр, җырларын җырладылар. Сөйләнгән шигырьләрдә милләт язмышы, әдәп-әхлак чагылыш алган. Чара күңелле үтте.