Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Сабинский детский сад общеразвивающего вида №5 "Бэлэкэч" п.г.т.Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422060,РТ,Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Пушкина д.15А
Телефон: 8(84362)2-25-03
E-Mail: Dsad5Ba.Sab@tatar.ru ; belekech-5@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №5 "Бэлэкэч"
Руководитель: Рамазанова Гульназ Хусаеновна

Новости нашего детского сада

Самый юный шахматист

Опубликовано: 06.02.2023

1 февральдән 5 февральгә кадәр  уздырылган 9 яшькә кадәрге малайлар һәм кызлар арасындагы Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге  Татарстан Республикасы Беренчелеге тәмамланды. Турнирда Татарстан Республикасы буенча 130 яшь шахматчы катнашты. Алар арасында безнең балалар бакчасында тәрбияләнүче Галимуллин Данияр да бар иде. Ул үзен талантлы уенчы итеп күрсәтте һәм яхшы чыгыш ясады. Даниярны уңышлы чыгышы белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!