Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида № 6 «Балачак» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Вахитова, д. 24
Телефон: 8(84362)2-23-20
E-Mail: Dsadbalachak.San2tatar.ru, dsad6-balachak@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №6 "Балачак"
Руководитель: Халитова Флюзия Рафаиловна

НОВОСТИ / ЯҢАЛЫКЛАР

Гомуми әти- әниләр җыелышы.

Опубликовано: 09.06.2016

9 июнь  көнне әти- әниләр өчен чираттан тыш  җыелыш үткәрелде. Җыелышта  Ак Барс мед директоры Гумеров Рафаэль Ильдарович һәм район хастаханәсе баш балалар педиатры Гайнуллина Ильмира Гусмановна катнашты.

Рафаэль Ильдарович үзләрене ң эшчәнлеге, мед.полисларны алу тәртибе, аларны куллану тәртибе, өстенлекләре  белән таныштырды. Әти- әниләрне ң сорауларына җавап бирде. Шулай ук анкеталар тутыртып районда медицина ярдәменә карата  әти- әниләр фикерен белде.

Ильмира Гусмановна куркынычсызлык кагыйдәләрен төгәл үтәргә, балалар сәламәтлеген кайгыртырга,  прививкаларны вакытында ясатып барырга, авыртып китк ән балаларны бакчага китерерг ә ярамавы, балалар бакчасында күрс әтелергә тиешле  медицина ярдәме турында тәсфилләп аңлатты. Шулай ук ә ти- әниләрне ң сорауларына җавап бирде.

Мөдир Халитова Флюзия Рафаиловна барлык әти-әниләрне Республиканың бала хокуклары  буенча вәкаләтле вәкиллегеннән килгән хат  белән таныштырды һәм аларны булдырмау чараларын аңлатты. “Игътибар! Ачык тәрәзә һәм балалар!” темасы буенча аңлату эшлре алып барды.

ЕСИА  белән таныштырды. Барлык гаиләләргә  дә дәүләт порталына кереп, авторизация үтәргә кирәклеген аңлатты. Инструкция балалар бакчасының сайтында, “Әти- әниләр өчен” бүлегенә куелуын әйтте.

Бакчабызда август аенда ясле төркеме җыелачагы, теләгән балаларның балалар бакчасына электрон чиратка басарга ммкинлек булуын, әле чиратка басу өчен урыннар булуынәйтеп үтте.

Гомуми җыелышта  балалар бакчасындагы хезмәткәрләргә һәм әти-әниләргә балаларның сәламәтлеген саклау, аларны хәвеф- хәтәрләрдән саклау өчен бөтен чараларны күрергә һәм үтәргә кирәк дигән карар кабул ителде.