Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №3 «Шоколад» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422060, РТ, п.г.т. Богатые Сабы, ул. Тынычлык, д. 45
Телефон: +7(843)-622-26-80
E-Mail: chocolate2014.08@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №3 "Шоколад"
Руководитель: Сабирова Эльвира Фаритовна

"Тәрәзә төбендә яшелчә бакчасы".

Опубликовано: 22.04.2024

Балалар бакчасында тәрәзә төбендә яшелчә бакчасы булдыру бик күңелле эш булып тора, бигрәк тә язын. Бу вакытта табигатьнең әле генә өлгергән бүләкләрен ашап карыйсы гына түгел, яшеллекләрнең төсен күрәсе килә. Беренче кече яшьтәгеләр төркемендә дә апрель башында тәрәз төбендә яшелчә бакчасы булдырылды. Бакчабызга помидор, укроп, чәчәк орлыгы, суган утырттык. Э менә бүген суган кыягын турап, балаларга авыз иттердек. Витаминлы ашны балалар рәхәтләнеп ашадылар.