Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Кильдебякский детский сад «Кояшкай» Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422071, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Кильдебяк, ул. Школьная, д. 22
Телефон: +7(843)-624-55-28
E-Mail: kildebek.sad@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ «Кильдебякский детский сад «Кояшкай»
Руководитель: Ракипова Айгуль Мидхатовна
Год основания учреждения: 2010
У нас учат: 3 воспитателя

Инструкция по привязке ЕСИА к порталу госуслуг РТ

"Безнең күңелләрдә син, Тукай!"

Опубликовано: 28.04.2014

25 нче апрель көнне бакчабызда бөек шагыйребез Г.Тукайга багышланган  "Безнең күңелләрдә син, Тукай!" дип исемләнгән чара үзды. Бу бәйрәмгә әти-әниләр, клуб хезмәткәрләре, китапханә эшчеләре, башлангыч сыйныф укытучылары да чакырылды. Балалар бик матур чагыш ясадылар, Тукайның әкиятләрен сәхнәләштерделәр, шигырьләрен сөйләделәр,җырларын җырладылар. Музыка җитәкчесе Сафина Г.Р. һәм тәр тәрбиячеләр бу бәйрәмне үткәрүдә зур хезмәт куйдылар. Бәйрәм җырлар, әкиятләр,биюләр белән үрелеп барды, барлык килгән кунаклар да ошатып, канәгатъ булып калдылар.