Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Кильдебякский детский сад «Кояшкай» Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422071, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Кильдебяк, ул. Школьная, д. 22
Телефон: +7(843)-624-55-28
E-Mail: kildebek.sad@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ «Кильдебякский детский сад «Кояшкай»
Руководитель: Ракипова Айгуль Мидхатовна
Год основания учреждения: 2010
У нас учат: 3 воспитателя

Инструкция по привязке ЕСИА к порталу госуслуг РТ

"Адымнар нык, юллар имин булсын!"

Опубликовано: 22.01.2014

20 январьдан 24 нче январьга кадэр барлык бакчаларда район буенча : Юлларда иминлек кирэк дигэн атналык утеп бара. Шул уңайдан безнең Килдебәк балалар бакчасында 22 нче январ көнне Адымнар нык, юллар имин булсын дигән темага ачык чара үткәрелде . Бу кичәгә ЮХТДИ хезмәткәрләре дә чакырылды, шулай ук башлангыч мәктәп укучылары да, ата-аналар кунакка килгән иде. Бу чара бик күңелле үтте. Барлык бакча хезмәткәрләре, музыка җитәкчесе Сафина Г.Р., Юл йорү кагыйдәләрен өйрәтү буенча түгәрәк җитәкчесе Шаианова А.К. зур хезмәт керттеләр. Балаларның белемнәрен Насибуллинн Илҗнур Дамирович бәяләп барды.Беренче өлешендә балалар музыкал  чыгыш күрсәттеләр, икенче өлешендә командаларга бүленеп ярыштылар. Өченче өлешендә Илҗнур Дамирович балалар белән практик эш үткәрде, балалар үзләренең белемнәрен исбатладылар.  Ул аларга төрле ситуа иялар биреп белемнәрен тикшерде, балалар ул биргән сорауларга дөрес итеп җавап кайтарырга тиеш булдылар. Практик өлешен дә балаларның  мәктәптән яки бакчадан чыгып юл буйлап ничек кайтуын, юл аркылы ничек дөрес итеп чыгуын аңлатты, балалар ул биргән күрсштмшләрне үтәделәр. Машинага утырган очракта һәр чак креслога утырырга, ремен ны эләктерергә әмер бирде.

Ә инде иң күңелесе бүләкләү өлеше. ЮХИДИ хезмәткәрләре балаларны китаплар, сувенирлар белән бүләкләделәр, ә бакчага велосипед бүләк иттеләр. Шулай ук  юл йорү кагыйдәләре темасына ясаган рәсемнәргә урыннар биреп грамоталар белән бүләкләделәр. Чакырган өчен рәхмәтләр әйтеп, алга таба да эшләребездә зур уңышлар теләп, киләсе елларда тагын да матур чаралар әзерләп аларны чакыруыбызга ометләнеп киттеләр.