Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Евлаштауская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Евлаштау, ул. Ш.Бариева, д. 21
Телефон: +7(843)-62-4-68-35
E-Mail: evlashtaysaba@yandex.ru,Sevl.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Евлаштауская СОШ"
Руководитель: Ханнанов Рамиль Фанисович

Яңалыкларыбыз

Су кергәндә сак булыгыз!

Опубликовано: 21.06.2016

Челлә. Урамда түзеп тора алмаслык кызу. Ирексездән күләгәле урынга качасы килә. Эссе көннәрдә елга-күл буйларында су коену, кызыну үзе бер рәхәт. Кызганыч, кайберәүләр, белә торып та, сулыкларда куркынычсызлык кагыйдәләрен боза. Шул сәбәпле, еш кына аяныч хәлләр килеп чыга. Күңелсез статистика да куркытмый аларны.
   Шул исәптән, Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре суда һәм су буенда үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен үтәүнең мөһимлеген искәртә. Иминлек таләпләрен санга сукмау - еш кына аянычлы төгәлләнә бит.
Искәрмә!
  Таныш булмаган сулыкларда су коенырга ярамый! Балалар өлкәннәр күзәтүеннән башка коенырга тиеш түгел!