Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Евлаштауская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Евлаштау, ул. Ш.Бариева, д. 21
Телефон: +7(843)-62-4-68-35
E-Mail: evlashtaysaba@yandex.ru,Sevl.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Евлаштауская СОШ"
Руководитель: Ханнанов Рамиль Фанисович

Яңалыкларыбыз

Бер очрашу - үзе бер гомер!

Опубликовано: 11.03.2016

Ниһаять, бүген мәктәбебездә күптән көтелгән очрашу. Очрашуга дип, ерак араларны якын итеп, Гарифуллин Васил Заһит улы, Галиева Рәсимә Муллаян кызы (КФУның татар журналистикасы кафедрасы доценты, филология фәннәре кандидаты, "Ватаным Татарстан" газетасы корреспонденты) һәм районыбыз вәкилләре килде. "Бер очрашу - үзе бер гомер!" дип исемләнгән бу кичә күңелләрдә җылы хисләр тудырды. Васил Заһит улы укучыларны КФУга укырга керү шартлары белән таныштырды, республикабызда журналистиканың торышы турында сөйләде, укучыларның сорауларына җаваплар бирде, журналистика факультетына укырга керергә чакырды, мәктәп китапханәсенә китаплар бүләк итте. Шулай ук үзенең мәктәптә укыган кызыл галстуклы пионер вакытында, авылыбыз янәшәсеннән агучы ямьле Мишә елгасы буенда үткәрелә торган районкүләм слетка килгән вакытларын сагынып искә алды, хатирәләре белән уртаклашты. Укучылар үз чиратларында кунакларга үзләре иҗат иткән шигырьләрен сөйләделәр, матур концерт номерлары күрсәттеләр. Очрашу мизгелләре күңелләрдә озак сакланыр.