Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Евлаштауская средняя общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Евлаштау, ул. Ш.Бариева, д. 21
Телефон: +7(843)-62-4-68-35
E-Mail: evlashtaysaba@yandex.ru,Sevl.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Евлаштауская СОШ"
Руководитель: Ханнанов Рамиль Фанисович

Яңалыкларыбыз

Юбилеегыз белән!

Опубликовано: 06.03.2016

Бүген, ягъни 6 нчы март көнне, хөрмәтле ветеран укытучыбыз -- Әхмәтова Нурсада Латыйп кызының гомер бәйрәме – 80 яшьлек юбилее. Нурсада Латыйповна мәктәбебездә озак еллар математика фәннәре укытучысы булып эшләде, мәгариф өлкәсендә барысы 35 ел хезмәт күрсәтеп, лаеклы ялга чыкты.

Без аны ихлас күңелебездән олуг юбилее белән котлыйбыз. Озын гомер, чиксез бәхет - шат­лыклар, җан тынычлыгы, тән сихәте, саулык - сә­ла­мәтлек телибез. Кайгы - хәсрәткә бирешми, һаман шулай көчле рухлы һәм изге күңелле булып яшәвен телибез. Балаларының һәм оныкларының игелеген күреп, туганнары һәм укыткан укучыларының олы ихтирамын һәм игътибарын тоеп, озын – озак яшәргә насыйп булсын.

Туган көнегез-юбилеегыз белән
Чын күңелдән Сезне котлыйбыз.
Сәламәтлек, шатлык-куанычлар,
Күңел тынычлыгы телибез.

Һәр көн Сезне котлап кояш чыксын,
Сезне назлап җилләр иссеннәр.
Яшәү матурлыгы, яме булып
Көн артыннан көннәр үтсеннәр.

Теләкләрнең кайсын теләсәк тә,
Аз булыр күк сезнең хөрмәткә.
Аяз булсын мәңге күңел күгегез –
Без калабыз шушы теләктә.

Иң изге теләкләр белән, Явлаштау урта мәктәбе коллективы.