муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №1 «Шатлык» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Школьная 39 А,
Телефон: 8 (84362) 2-32-43
E-Mail: DdShat.Sab@tatar.ru; saba1shatlik@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №1 "Шатлык"
Руководитель: Зарипова Рушания Гилемхановна
Год основания учреждения: 1932
У нас учатся: воспитанники - 122
У нас учат: педагоги - 12

новости / яңалыклар

“Ял итү өчен җәмәгать урныннары”

Опубликовано: 03.04.2014

Балаларның театр, цирк, концерт заллары һәм башка җәмәгать урыннары турында белемнәрен киңәйтү. Кешеләрнең эш көненнән соң махсус урыннарга барып ял итүләре, күңел ачулары турында аңлату. Җәмәгать урыннарында үз-үзеңне дөрес тоту кагыйдәләре белән таныштыру, башка кешеләрнең үз-үзләрен тотышын күзәтү, чагыштыру, бәяли белү күнекмәләрен үстерү максатыннан зурлар, мәктәпкә әзерлек төркеме балалары тәрбияче апалары Әнисә Әминовна, Рәхилә Расиховналар белән Саба мәдәният йортына экскурсиягә төштеләр. Миннислам Рифкатович балаларны бик җылы каршы алды һәм мәдәният йорты, анда эшләүче хезмәткәрләр белән тирәнтен таныштырды. Балаларга сәхнә, грим, кастюмер, тавыш көйләүчеләрнең эш урыннары аларның һөнәрләре турында тәфсилләп сөйләде, гомүмән балалар сәхнә арты тормышы белән, репетиция залларын күреп сәнгать, мәдәният иле белән танышып кайттылар.