муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №1 «Шатлык» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Школьная 39 А,
Телефон: 8 (84362) 2-32-43
E-Mail: DdShat.Sab@tatar.ru; saba1shatlik@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №1 "Шатлык"
Руководитель: Зарипова Рушания Гилемхановна
Год основания учреждения: 1932
У нас учатся: воспитанники - 122
У нас учат: педагоги - 12

новости / яңалыклар

Кыш бабайлар парады

Опубликовано: 29.12.2012

Бүген Байлар Сабасының үзәк мәйданын төрле әкият геройлары, дистәләгән Кыш бабай һәм Кар кызы биләп алды. Елда үтүче Кыш бабайлар парады бу юлы Саба мәдәният йортына якташыбыз, татар халкының иң яраткан артисты Шәүкәт Биктимиров исемен биргән зур вакыйга белән туры килде. Мәдәният йортындагы концерт-тамаша тәмамлануга халык Кыш бабайлар парадын күзәтергә ашыкты. Бу чарада безнең Саба балалар бакчалары даими катнашып килә.  Бүген  дә бик теләп без  - Кар кызы. Кыш бабай, убырлы һәм клоун конфет өләшә-өләшә тамашага килгән кунакларга сәламнәр биреп уздык.