муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №1 «Шатлык» п.г.т. Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Школьная 39 А,
Телефон: 8 (84362) 2-32-43
E-Mail: DdShat.Sab@tatar.ru; saba1shatlik@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад №1 "Шатлык"
Руководитель: Зарипова Рушания Гилемхановна
Год основания учреждения: 1932
У нас учатся: воспитанники - 122
У нас учат: педагоги - 12

новости / яңалыклар

Куркынычсызлык. Уттан саклан.

Опубликовано: 07.04.2016

"Куркынычсызлык. Уттан сак бул!" атналыгы барышында балаларга кече яшьтән ут-күздән, янгын, ут чыгу куркынычы булган әйберләр белән сак булырга кирәклеген төшендерү; янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре белән таныштыруны дәвам итү, янгын чыгу очрагында үзләрен дөрес тоту күнекмәләрен ныгыту, үзеңнең һәм башкалар тормышына карата җаваплылык хисе тәрбияләү максатыннан күп кырлы эш алып барылды. "Электр җиһазлары", "Шырпы уенчык түгел!", "Ут-дус, ут-дошман" темаларына презентацияләр күрсәтелде."Янгын чыга калса нишләргә?", "Янгынны сүндерү чаралары" темаларына әңгәмәләр үткәрелде. Янгын сүндерүченең хезмәте белән балаларны таныштыру өстендә эш алып барылды. Янгын сүндерүче кыю, батыр, җитез, өлгер булырга тиешлеге аңлатылды. Зурлар төркеме балалары тәрбияче Ахметсафина Ләйсән Хазиевна белән берлектә "Янгын сүндерүчеләр" темасына бердәм белем бирү эшчәнлеге барышында янгын сүндерүчәрнең махсус кием киеп эшләүләрен, төтеннән саклану өчен противогаз киюләрен аңлатты.